اولین یادداشت بعد از … سال

دقیقا نمیدونم چه سالی بود که این دامین رو ثبت کردم، ولی به دلایل متعدد امکانش نبود که فعالیتی داشته باشم. چون هدف و ایده ای نداشتم، گاهی یک صفحه قرار میدادم و بعد از چند روز پشیمون میشدم. حالا بعد از 13 سال (حداقل) این سایت رو دوباره فعال میکنم.

چرا imacrodev ؟ خوب راستش اون زمان سایت و شرکت بزرگی بنام Macromedia وجود داشت که تولید کننده یکی از نرم افزار های محبوب من بود (Dreamweaver MX) که تقریبا هر روز باهاش کار میکردم. حرف “i” رو برای Iran یا international انتخاب کرده بودم، “macro” رو بخاطر Macromedia و “dev”رو هم بخاطر کلمه developers. تو فکرم بود که سرفرصت آموزش کامل برنامه Dreamweaver رو در سایت قرار بدم. هدف دیگه ای نبود ! ولی نمیدونم چرا با وجود ادغام شدن شرکت Macromedia در adobe ، بازم این دامین رو تمدید کردم.

چرا دوباره فعالش کردم ؟ با این هدف که یاد بگیرم و نکاتی رو به اشتراک بگذارم که میتونه برای بازدیدکنندگان مفید باشه .البته متاسفانه زمان به عقب برنمیگرده تا جبران کنم ولی بهتره بیش از این آینده رو از دست ندم. از طبیعت و ورزش، طراحی سایت، سئو، ادبیات، فلسفه، موسیقی و کلا هر چیزی که بهش علاقه داشته باشم مینویسم.

تغییرات جزئی هم داره که به تدریج انجام میدم. خدمات هاست رو از شرکت Easy Host Way دریافت میکنم. تم (theme) های ساده رو خیلی دوست دارم و به نظرم نیازی نیست یک سایت شخصی، طراحی پیچیده ای داشته باشه.

خوب! اینم اولین یادداشت. تا ببینیم بعدا چی میشه…

چیست این سقفِ بلندِ سادهِ ی بسیارنقش
زین معما هیچ دانا در جهان آگاه نیست
(حافظ)